Bir Dost'a..


Kim her anında senin yanında olabilir ki bir dosttan başka ? Ailen mi ? Yoksa sevgilin mi ? Peki ya ailenle tartıştığın zaman veya sevgilinden ayrıldığın zaman..

Doğru anladınız, dost bir aileden yada bir hayat arkadaşından bile daha yakındır size. Niye mi ? Çünkü o senin iyi veya kötü bütün duygularına dokunur. Çıkmaz bir sokakta hissersin kendini ve oturup düşünürsün ne yapacağım diye. Hiç bir çıkar yol üretemezsin. Dostun gelir ve o önündeki engelleri yok eder. Sana yeni bir yol açar. Gel beraber yürüyelim der. Bir diğer senaryo ise şöyledir. Öyle bir haber aldın ki mutluluktan ne yapacağını bilmiyorsun. Bir günlük ömrü olduğunu bildiği halde tüm görkemiyle akan bir şelalenin yanında uçuşan kelebekler gibisin. Seni bu durumda en içten samimiyetiyle kucaklayan ve en az sen kadar sevinen yine dostundur. Böyle bir dostun varsa çok şanslısın, onu sakın ama sakın kaybetme.

Sadece kötü günde değil her zaman yanınızda olan kişidir dostunuz. Unutmayın; o sizi nasıl bir çıkmazdan kurtarıyor, sevincinize ortak oluyorsa siz iki katını yapın. Bu sizin değerinizi daha da artırır.

Ben rotasından çıkmış bir gemiysem, dostum bu geminin tecrübeli kaptanıdır. Her şey için teşekkürler dostum..

0 yorum:

Yorum Gönder