Hakkında

Bana yolculuk, insanın kendini tanıma yöntemidir. İnsan doğası gereği her zaman iyi duygular içinde olmayı ister. Mutlu olmayı, başarılı olmayı...Her şeyin en iyisini en güzelini ister. Ama işler her zaman o kadar da yolunda gitmez. Bir karayolu gibidir hayat. Bazen bomboş yolda rahatlıkla ilerlersin bazense sıkışan trafikte sıkıntı çekersin.

Kendine yolculuğa çıkmalısın arasıra. Yapabileceklerinin farkına varmalı, önüne çıkan engelleri kaldırmalısın. Sen kendine izin vermediğin sürece ne mutlu olabilirsin ne de başarılı. Su içmek istemediğin sürece su içmezsin. Gezmek istemediğin sürece gezmezsin. Uyumak istemediğin sürece vücuduna direnirsin. Ancak sen istersen kitap okursun, alışveriş yaparsın ya da bir arkadaşına küçük bir tebessümle günaydın dersin.

Doktor da sensin hasta da. İşte kendi ilacını kendin yazmışsın reçeteye:

" Günde bir kere bana yolculuk."

2 yorum:

 1. Merhaba
  Blogunuzu siz benim bloguma yorum yaptıktan sonra keşfettim. Takip etmek istedim fakat İzleyiciler eklentisini göremedim keşke aktif etseydiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba.
   Bloguma ilk yorum yapan kişinin siz olması beni ayrı mutlu etti Gökhan Bey. Haklısınız izleyiciler eklentisini eklemeyi es geçmişim. Hatırlattığınız için teşekkür ederim.

   Sil

Yorum Gönder